skip to Main Content

Microsoft’tan Eczanelere Giden Mektup Hakkında

Microsoft’tan Eczanelere Giden Mektup Hakkında

Microsoft Türkiye tarafından nisan ayı içerisinde,  eczanelerde bulunan bilgisayarlarda kullanılmakta olan  ”WİNDOWS” ve ”OFFİCE” uygulamaları için eczanelere microsoft tarafından yazılım sahtekarlığı ve orjinal windows kullanımı  hakkında  mektuplar ulaşmaya başlamıştır.   

Mektup’ta Eczanede kullanılan yazılımların sahte olması durumunda  bilgilerin başka ellere geçmesinin mümkün olduğunu ve MAYIS 2015 Tarihine kadar kullanılan yazılımları lisanslamaları gerekmekte olduğu, yapılacak denetlemeler de kopya ve lisanssız yazılım kullanan eczanelere para ve idari cezalar kesileceği bilgisi eczanelere posta yolu ile bildirilmektedir..

* Bir çok müşterimizde uzun zamandır lisanslamalar yapıyoruz veya lisanslamaları hakkında gereken uyarıları yapıyoruz, kullanılan yazılımlara ait lisanslamaları bir an önce hem güvenliğiniz hemde yasal olarak sıkıntı yaşamamanız için yaptırılmasını tavsiye ederiz. Bu konuda  0216-3396772 veya ilgili personelden bilgi alabilirsiniz.

Hatırlatmak isteriz ki şletme içerisinde kullanılan bilgisayarlardaki yazılımların lisansları konusunda direkt olarak işletme sahibi sorumludur.

Kaydet

Kaydet

Kaydet