skip to Main Content
ingenico iwe 280
ingenico iwe 280
ingenico iwe 280

Seyyar POS pazarının lideri Ingenico’dan yepyeni bir tasarım

 •  Sadece 456 gr ağırlığı ile hafif, küçük ve seyyar kullanıma uygun dizayn.
 •  İngenico İwe 280 Dokunmatik, renkli ve zor koşullara dayanıklı ekran.
 •  Üstün pil performansı ile en yoğun günlerde bile yarı yolda bırakmaz.
 •  Restoran, paket servis, saha dağıtım gibi uygulamalarda işyeri dostu, düşmelere, sıcak ve soğuğa dayanıklı.
 •  Visa/Mastercard onaylı temassız kart ile ödeme fonksiyonu.
 •  GSM Operatörleri ile mobil cüzdan ve daha bir çok özel uygulamaya uygun.
 •  2. SIM özelliği ile operatör kaynaklı iletişim kesintilerinde alternatif operatör üzerinden haberleşme.
 •  Taksit ve puan kazandırma özellikleriyle tüm banka uygulamaları hazır.
 • İngenico İwe 280  İstenirse para çekmecesi ile masaüstü kullanıma uygundur.
 • Tübitak ve Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı. Uluslararası Güvenlik Sertifikalarına (EMV Level I, Level 2, PCIPTS 3.x) sahip. Visa PayWave ve Mastercard Paypass sertifikalı. Ve çok daha fazlası… İngenico İWE 280‘de
Firma Ünvanı : Elektrobyte Bilgisayar Yazılım Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti
Telefon : (216) 339 6772
Fax : (216) 339 6078
E-Posta : info(at)elektrobyte.com.tr

Ürün Siparişi İçin ;

 1. 0216 3396772 numaramızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 2. Kasa talep formunu buradan indirip tüm formu doldurtukan sonra bize göndermeniz yeterlidir, kalan tüm işleri biz hallediyoruz.
 3. Form içerisinde belirtilen ek formlarıda göndermeniz gerekmektedir.
 4. Verdiğiniz bilgilere göre siparişiniz hazırlanıp kargoya teslim edilir ve bilgisi size verilir.
 5. Tarafımızdan servis kaydı açılır ve servis sizi 24-48 saat içinde arayıp, sizden randevu alarak gelip kurulumu yapar.
 6. Yetkili servis kurulum için geldiğinde, cihaz ve işleyis ile ilgili olarak tüm soruları sormanızı, istediğiniz ayarları yaptırmanızı işlem sırasında dikkatlice dinlemenizi tavsiye ediyoruz.
[]
1 Step 1
Ad-Soyad
icon-user
Telefon
icon-phone
Mesajınızmore details
0 / 350
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Seyyar Yazarkasa POS kullanımı hangi işletmeler için zorunlu tutuluyor?

Maliye Bakanlığı’nın ilgili tebliğine göre, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullanan işletmeler ile yol kenarı otopark hizmeti sunan mükelleflerin yeni nesil yazarkasa POS terminali kullanımı zorunlu tutuldu. Bu kapsamda eğer evlere servis yapıp kapıda kredi kartı ile ödeme alıyorsanız veya restoran sahibi olarak masada ödeme hizmeti sunuyorsanız, yeni nesil seyyar yazarkasa POS’a geçiş yapmanız gerekiyor. 69 ve 70 seri nolu Tebliğ kapsamına giren, faaliyetlerinde Mobil POS kullanan işyerleri düzenleme kapsamındadır. 3100 sayılı Kanun kapsamında yazarkasa kullanma zorunluluğu bulunmayan işyerleri kapsam dahilinde değildir. İşyerinizin yasal düzenlemenin kapsamına girip girmediği konusundaki en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

Seyyar yazarkasa POS seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Seyyar bir cihazın adından da anlaşılabileceği üzere taşıma kolaylığı sağlaması gerekir. Bu nedenle küçük ve hafif bir cihaz, servis personelinin, dolayısıyla işletmenizin verimliliğini olumlu etkiler. Sahada yoğun olarak kullanılacağı için seçeceğiniz cihazın düşme ve darbelere dayanıklı, ısı farkından etkilenmeyen, pil ömrünün uzun olmasına dikkat etmeniz uzun vadede kazanç sağlar.

Seyyar POS cihazı kullanırken tek cihaz üzerinde 5 banka ile aynı anda çalışıyordum. Şimdi her banka için ayrı cihaz mı almalıyım?

Hayır. “Ortak POS” uygulamasının öncüsü Ingenico tarafından geliştirilen iWE280 yeni nesil yazarkasa POS ile tek cihazda tüm banka uygulamalarını (taksit, ödül, puan, kampanya vb.) müşterilerinize sunabilirsiniz.

Çift SIM desteği ne gibi bir fayda sağlıyor?

Yeni nesil yazarkasa POS ile işlem yapabilmek için GSM bağlantısı gereklidir. Çift SIM desteği sayesinde 2 farklı operatör ile çalışarak, operatör kaynaklı arıza, sinyal zayıflığı vb. sebeplerle yaşanabilecek olası işlem, dolayısıyla ticaret kayıplarının önüne geçersiniz.

Hiç dokunmatik ekran bir cihaz kullanmadım. Kullanımda sıkıntı yaşar mıyım?

Hayır. Tam tersine dokunmatik ekranlı iWE280 ile kullanım kolaylığı yaşarsınız. Kolay anlaşılır menüleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilir, işinize özel çözümleri kullanabilirsiniz. iWE280’in dayanıklı ekranında uzun zaman kullanımlardan sonra bile hassasiyet kaybı olmaz.

İngenico İWE 280 ile tüm ödeme yöntemlerini kabul edebilecek miyim?

Evet. iWE280 temassız ödeme dahil tüm kartlı ödeme yöntemlerini desteklemektedir. iWE280 ile nakit, manyetik, akıllı, temassız kart ve mobil ödeme platformlarını kullanabilirsiniz.

Cihazı satın aldıktan sonra ne yapmalıyım?

Mükellef ilgili vergi dairesine kayıt yaptırdıktan sonra anlaşmalı bankasını arayarak POS uygulamasını yükletebilir.

İngenico İWE 280 sadece GPRS mi çalışır?

Hayır. iWE280 yazarkasPOS 2 farklı modülden oluşmaktadır. Kapıda veya masada ödeme alınırken sadece cihazın kullanılması yeterlidir. Bu sırada GPRS bağlantı kullanılır. iWE280 aparatı olan “iletişim ve sarj ünitesi” üzerinde ethernet ve sabit hat bulunmaktadır. Cihazı bu üniteye yerleştirdiğinizde şarj ederken aynı zamanda yedek iletişim seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

İngenico İWE 280’i masaüstü yazarkasaPOS olarak da kullanabilir miyim?

Tabi ki. Aksesuar olarak satılan para çekmecesini alarak masaüstü yazarkasaPOS olarak da kullanabilirsiniz.

İngenico İWE 280Yazarkasa POS hangi GSM operatörü ile çalışıyor?

iWE280 Ingenico YazarkasaPOS Vodafone veya Turkcell hatları ile temin edilmektedir. İşyerinizde operatör kaynaklı sinyal sorunu olduğunda çağrı merkezimizi arayarak operatör değişikliği talep edebilirsiniz.

Satın alacağım

İngenico İWE 280 üzerinde GSM hattı buluyor mu?

SIM kart, üzerinde banka uygulaması çalışan cihazlarla birlikte temin edilir. Banka uygulaması istemeyen işyerleri SIM kartlarını kendileri temin etmelidir. Anlaşmalı operatörlerden yeni alınacak hattın Ingenico APN tanımı yapılması gerekir. APN tanımını çağrı merkezi yapar. Ingenico ile anlaşması olmayan operatörlerden alınan SIM’ler maalesef çalışmayacaktır.

Yazarkasa içindeki SIM kartımı başka bir operatör ya da SIM Kart ile değiştirebilir miyim?

SIM kart banka uygulaması olan cihazın içinde ilk kurulumda ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Başka bir SIM kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Kullanılacak SIM kart anlaşmalı bir operatöre ait olmalıdır. ( Vodafone ya da Turkcell)

YazarkasaPOS’umda 2. SIM kart kullanmak için ne yapmalıyım?

İkinci bir SIM kart kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir.

İngenico iWE280 yazarkasaPOS’ta barkod okuyucu var mıdır?

iWE280 ‘in standart ve barkod okuyuculu olmak üzere 2 farklı modeli mevcuttur. Bu sebeple satın almadan önce modeline karar verilmelidir. Satın alınan cihaz barkod okuyucusuz ise sonradan barkod okuyucu cihazı takılamaz.

İngenico iWE280 düşmelere karşı dayanıklı mı? Düşürülüp arızalandığında garanti kapsamında mı onarılıyor?

iWE280 Uluslararası dayanıklılık standartı MIL STD 810F’e uygundur. 1,2 metreden düşmelere karşı dayanıklılığı benzerlerine kıyasla artırılmıştır. Ancak düşmelerden kaynaklı arızalar kullanıcı hatası kapsamında onarılır.

Dünyada 27 milyon, Türkiye'de 1,5 milyondan fazla EFT- POS'uyla pazar lideri olan Ingenico'nun YazarkasaPOS'u iWE280, üstün pil performansı ile en yoğun günlerde bile sizi yarı yolda bırakmaz. Özel tasarımı ile uluslararası dayanıklılık standartı MIL STD 810F'e uygundur, uzun ömürlüdür.

Tasa değil, üstün kalitesiyle Ingenico EFT-POS özellikli yazarkasa alın, siz de bu ayrıcalıklardan faydalanın.

igenico-sgk

Kayıtdışı ekonomi ile mücadele kapsamında zorunlu hale getirilen yeni nesil yazarkasaPOS’ların eczane ve hastanelerde de kullanımıyla ortaya çıkan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) katkı payı sorunu, İngenico İWE 280 Yazarkasa Pos ile çözüldü. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan onay alan uygulama sahada kullanılmaya başlandı.

YazarkasaPOS uygulaması ile birlikte SGK mensubu bir kurumdan medula sistemi üzerinden ilaç veya hizmet alındığında ve ödemesi kredi kartı ile yazarkasaPOS üzerinden yapıldığında aynı anda SGK adına yapılan tahsilatların da karşılığı olarak yazar kasa fişi kesilmeye başlandı. Bu nedenle muayene ve reçete katkı payı ücreti tutarları da KDV ve Gelir Vergisi matrahına dahil olmaya , özetle eczaneye ait olmayan KDV ve Gelir Vergisi de eczacı tarafından ödenmeye başladı. Ingenico Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için 3 Eylül 2014 tarihinde yayımladığı yazıyla birlikte çalışmalarına başladı. Tahsilat yapılacağı zaman tutar girilip iWE280 ekranında çıkan “MATRAHSIZ” butonuna basılarak sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşiyor. Bu uygulama için Tübitak’tan onay alan Ingenico iWE280’den tahsil edilen katkı payları artık mali hafızaya kayıt edilmiyor. Sadece bilgi amaçlı olarak fiş üzerinde “KDV” ve “TOPLAM” ibarelerinin hemen altına ayrı bir satır olarak yazılıyor. Ayrıca cihaza ait X ve Z raporlarında bilgi olarak yer alıyor.

iWE280’in bu tip tahsilatı yapması için saha elemanının cihazı uygun moda alması gerekiyor. Uygulamayı kullanmak isteyen işyerleri “Ingenico Çağrı Merkezi “ ile iletişime geçebilir. SGK katkı payı tahsil edilmiş fiş örneği yandaki şekilde düzenlenmiştir.

Üye işyeri arızalanan YazarkasaPOS’u için çağrı merkezine bilgi vermelidir.

Yetkili teknik servis cihaza en geç 2 işgünü içerisinde yerinde müdahale ederek problemi gidermeye çalışır.
Problem giderilemiyorsa YazarkasaPOS’unuzu teslim alarak Ingenico bakım onarım merkezine ulaştırır.
Bakım-onarımı yapılan cihazlar en geç 5 işgünü içerisinde işyerine teslim edilir.

Çağrı Merkezi / 0 850 250 40 30

Kullanım Kılavuzunu Buradan İndirebilsiniz.

İWE 280 Broşür Buradan İndirebilirsiniz.

Cihaz Kullanımında Sıkça Sorulan Soruları Buradan İndiribilirsiniz

Ödeme sistemlerinde lider

Elektronik ödeme sistemlerinde, POS üretimi ve satışında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Ingenico, güvenli ödeme konusunda dünyanın en iddialı kredi kartı terminallerini üretmektedir ve bu alanda lider şirket konumundadır.

2007 yılında, 1998 yılından beri distribütörü olan firmayı satınalarak Türkiye pazarına doğrudan giriş yapan Ingenico, Türkiye’yi yeni pazarlara açılma konusunda bir üs olarak değerlendirmektedir. Son olarak 2008 yılında Ingenico AG’nin Safran Group’un ödeme sistemlerinde faaliyet gösteren şirketleri Sagem Monetel ve Sagem Denmark ile birleşmesinin sağladığı sinerji ile Türkiye’de sektörünün liderliğine yükselen Ingenico Türkiye, yazılım ve Ar-Ge ekibinin yarattığı farkla emin adımlarla büyümektedir.

Ingenico ürünleri, kanıtlanmış teknolojisi, sektöre yön veren standartları ve ergonomisi ile kullanıcıları arasında maksimum güvenilirlik, çok yönlü ve kullanım kolaylığı sağlayan marka olarak bilinmektedir. Ingenico, geniş ürün yelpazesini tüm dünyadaki iş ortakları aracılığı ile son kullanıcıların beğenisine sunarken, dikey pazarlarda ise özel projelerde yer almaktadır.

Ingenico Türkiye, Temmuz 2007 tarihinden itibaren Ingenico terminallerinin bakım-onarım hizmetini de vermektedir. Firma bankacılık ve ödeme sistemleri sektörüne ayrıca;

 • Ödeme terminalleri (POS, yazarkasaPOS),
 • Ortak POS Uygulamaları
 • POS Network Çözümleri
 • Terminal Yönetim Sistemleri
 • Akıllı Kart Uygulamaları
 • Temassız Ödeme Çözümleri

gibi geniş fakat uzmanlık gerektiren bir yelpazede ürünler sunmakta ve çözümler geliştirmektedir. Kartlı ödeme sistemleri alanında sunduğu teknolojik çözümler, sektörün nabzını elinde tutan Ar-Ge çalışmaları ve teknolojik deneyimiyle ülkemiz bankacılık sektörüne önemli katkılar ve geleceği günümüze taşıyan bir vizyon sunmaktadır.

Ingenico Suriye, Ürdün, Irak, Yemen, Birlesik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Umman, Lübnan, Suudi Arabistan ve Kuveyt olmak üzere 11 ülkeye daha yazılım ve donanım hizmeti sunuyor.

Kaydet