skip to Main Content

FarmaDRC Eczane Isı Takip ve Erken Uyarı Sistemi Nedir?

Kısaca, üzerinde bulunan nem, buzdolabı ve ortam sensörleri sayesinde ısıyı sürekli kontrol ederek, bu verileri sürekli olarak kendi üzerindeki hafızasına kayıt eder. Ayrıca sisteme tanımlanmış olan ısı aralıklarının dışına çıkıldığı takdirde mevcut sabit telefon hattınız üzerinden yine sisteme tanımlı telefon numaralarını arayarak sesli uyarı verilmesini sağlar.

FarmaDRC Eczane Isı-Nem Takip ve Erken Uyarı Sistemi, Sağlık Bakanlığı Isı Takip Sistemi Yönetmeliğine Uygun Olarak Üretilmiştir.

1.) Diğer üreticilerin tersine bizi tanıyorsunuz, 15 yıldır farklı ürünlerde hep eczane sektöründeydik.
2.) FarmaDRC‘ nin sadece ilk kullanım satın alma maliyeti var, sonraki yıllarda karşınıza çıkacak ek maliyet yok.
3.) Tüm cihazları inceleyin Telefon ile arama yapan ve İçinde AKÜ bulunan tek cihaz FarmaDRC‘ dir
4.) Son anda çıkarıp olduğu kadar demedik, ar-ge çalışmasını uzun zamandır yaptık, bir çok özelliği test ettik.
5.) Cihazı satın aldınız ve sorun çıktı, sizi başka yere yönlendirmiyoruz direkt bizi arıyorsunuz.
6.) Sağlık bakanlığı yönetmeliğine uygun hazırladık, yönetmelik tam oturduğunda FarmaDRC’ yi tarif ediyor olacak.
7.) % 99 doğruluk çalışma ve uyarı sistemi ile çalışarak, güvendiğiniz bir cihaza sahip olmuş olacaksınız.
8.) Kurulumu işi ile uğraşmak istemiyorsunuz, Kurulumu ekibi olan yine bir tek biz varız.

Havan Isı Takip Sistemi’nin çalışma sistemi şu şekildedir; Üzerinde bulunan 3 adet sensörler buzdolabı ve eczane içinde sıcaklığın takibine uygun yere monte edilir.

Bu sensörler, sürekli iç ısıyı kontrol etmektedir ve daha önceden sisteme tanımlanmış olan değerlere göre örneğin: 2-8 derece (+) (-) yöndeki sıcaklık değişiminden 15 dakika bekler ve sisteme tanımlanmış en fazla 20 adede kadar cihaza tanımlanmış telefon numaralarını arayarak, önceden kayıt edilmiş ” Eczane sıcaklık değerleriniz tanımlanmış değerler üzerindedir. Lütfen kontrol ediniz. ” sesli mesajını dinletir.

Aranan telefonlar açılmadığında cevaplanıncaya kadar ısrarlı tekrar arama yapan sistem, sesli uyarı sonrasında da sürekli ısı kontrolüne devam etmekte ve manüel olarak kapatılmadığı sürece her 30 dakika aralıklarla telefon aramalarına tekrar başlamaktadır.

* Cihaz, kullanıcı tarafından tamamen kapatılıncaya kadar ilk aramalardan sonra her 30 dakikada bir yapılan bu ısrarlı aramalardaki asıl amaç, kullanıcı tarafından belirlenen değerleri sabit tutarak gerektiği takdirde mutlaka müdahale yapılmasını sağlamaktır.

 1. Bu sistemin esas amacı kullanıcı tarafından belirlenen sıcaklıkların dışına herhangi bir sebeple çıktığında örneğin; elektrik kesintisi, buzdolabının bozulması veya ortamdaki sıcaklık ve nemden dolayı ilaçların bozulmasını, zarar görmesini engellemek için telefon ile arayarak durumunu bildirmektir.
 2. Sistem tarafından otomatik olarak toplanan ve kayıt edilen ısı değerlerinin raporlanarak saklanması, gerektiğinde yazılı veya mail ortamında isteyen kuruma kolaylıkla iletilmesidir.

Tek Bir Ana Üniteden Oluşmaktadır

 • 1 Adet LED Ekran
 • 1 Adet Elektrik Girişi
 • 1 Adet Telefon Girişi ( Mevcut hat üzerinden paralel bir hat )
 • 1 Adet Buzdolabı Sensör Girişi
 • 1 Adet Ortam ve Nem Sensör Girişi
 • 1 Adet Usb Girişi,
 • 1 Adet Akü, ( 12-48 saat arası )
 • 1 adet Dâhili bellek (2-12 ay cihaz üzerine kayıt imkânı)
 • Telefon hattı yok uyarı tonu
 • Elektrik kesintisi sonrası otomatik uyarı